- Leren door doen
- Trainers met praktijkervaring
- Klassikale trainingen
- Gedetailleerd cursusmateriaal
- Duidelijke inhoudsbeschrijving
- Maatwerk inhoud mogelijk
- Trainingen die doorgaan
- Kleine groepen
De cursus Test Driven Development met JUnit leert de deelnemers de beginselen van en de redenering achter Test Driven Development en de rol van unit testing daarin.
De cursus Test Driven Development met JUnit gaat van start met een overzicht van de verschillende types van testen en het gebruik ervan, wordt uitgebreid aandacht besteed aan de werking van de JUnit library, de integratie van deze library in Eclipse en het gebruik van assertions in Test Cases en Test Suites.
Fixtures voor de formulering van de pre-en postcondities van Test Cases worden besproken evenals de automatisering van tests en het concept van continuous integration.
Vervolgens gaat de cursus Test Driven Development met JUnit in op de methodologie van Test Driven Development (TDD), worden de drie regels van TDD en de stappen in TDD uitgelegd en komen de voordelen en de beperkingen van TDD ter sprake. De deelnemers zullen TDD oefenen op zogenaamde code Kata's, kleine programmeer problemen die zij oplossen met met behulp van TDD.
Na een overzicht van het belang van het schrijven van clean code, wordt in de cursus Test Driven Development met JUnit het gebruik van stubs en mocks behandeld. Deze stubs en mocks worden in een test omgeving gebruikt als vervanging voor code die nog niet klaar is. In een productie omgeving komt echte code dan voor de stubs of mocks in de plaats. Hierbij wordt de Mockito library gebruikt als voorbeeld van een mocking framework.
Tot slot wordt in de cursus Test Driven Development met JUnit aandacht besteed aan de database unit testen met behulp van DbUnit en het testen van web applicaties met behulp van HtmlUnit.
De cursus Test Driven Development met JUnit is bedoeld voor ervaren Java developers die JUnit willen gebruiken voor Test Driven Development.
Om aan deze cursus te kunnen deelnemen is kennis van en ervaring met programmeren in Java vereist.
De theorie wordt behandeld aan de hand van presentatie slides en wordt afgewisseld met praktische oefeningen. Demos dienen ter verduidelijking van de behandelde concepten. De cursustijden zijn van 9.30 tot 16.30.
De deelnemers krijgen na het goed doorlopen van de cursus een officieel certificaat Test Driven Development met JUnit.
Module 1 : Unit Testing |
Module 2 : JUnit |
Module 3 : Test Driven Development |
What is Unit Testing? Benefits of Unit Testing Manual Testing Automated Testing Time to Test Unit Test Example Unit Testing Best Practices Testing Frameworks Other Types of Testing Continuous Integration Regression Testing Usability Testing Exploratory Testing Acceptance Tests Concurrency Testing |
What is JUnit? JUnit Features JUnit View in Eclipse JUnit Test Code JUnit Classes Test Cases TestCase Class TestResult Class JUnitCore Assert Statements Fixtures Test Suites Annotations Special Cases Testing for Exceptions |
What is Test Driven Development? Traditional Testing versus TDD Three Rules of TDD Steps in TDD Test Cycles Benefits of TDD Limitations of TDD Testing versus Design TDD Adaptation Behavior Driven Development Designing for Testing Code Kata’s Example Kata Domain Model Kata Test and Implementation |
Module 4 : Clean Code |
Module 5 : Stubs and Mocks |
Module 6 : Database Unit Testing |
What is Clean Code? Clean Code Principles Technical Debt Meaningful Naming Naming Guidelines What to Avoid Functions Abstraction Level Switch Statements Function Arguments Avoid Side Effects Command Query Separation Good Comments Bad Comments Code Smells |
Using Test Doubles What are Stubs? Stub Usage Method under Test Stub HTTP Connection Stubbing Web Server Use Embedded Web Server Stubbing Server Resources Mock Object Simple Mock Example Collaborating Objects Mock Implementation Test using Mock Anti Patterns Using Mockito |
Unit Testing Data Access Types of DB Unit Testing Database Integration Unit Testing DB Unit Advantages of DBUnit DB Unit Life Cycle Core Components IDataSet Implementations Concrete Database Operations Presetting Database Data Extract Data From Database DBUnit Fixture Setup Tables and Dataset Data Access Test Cases Abstract Class Fixture |
Module 7 : Web Application Testing |
||
Testing Web Applications What is HTMLUnit HTMLUnit Features Simple HTMLUnit Test Imitating Browsers HTML Form Test Finding Specific Elements Button Click Test |
Al onze cursussen zijn klassikale cursussen waarbij de cursisten aan de hand van een ervaren trainer met diepgaande materie kennis door de stof worden geleid. Theorie wordt steeds afgewisseld met oefeningen.
We doen ook maatwerk en passen dan de cursusinhoud aan op uw wensen. Op verzoek gaan we ook in op uw praktijkcases.
De cursustijden zijn in pricipe van 9.30 tot 16.30. Maar we zijn hierin flexibel. Soms moeten mensen namelijk kinderen naar de opvang brengen of halen en komen andere tijden hun beter uit. In goed overleg kunnen we dan andere cursustijden afspreken.
Wij zorgen voor de computers waarop de cursus gehouden kan worden. Op deze computer is de voor de cursus benodigde software al geinstalleerd. U hoeft geen laptop mee te nemen om aan de cursus te kunnen deelnemen. Als u liever op uw eigen laptop werkt kunt u hem desgewenst meenemen. De benodigde software wordt dan aan het begin van de cursus geinstalleerd.
Onze cursussen worden over het algemeen gegeven met Open Source software zoals Eclipse, IntelliJ, Tomcat, Pycharm, Anaconda en Netbeans. Het digitale cursusmateriaal krijgt u na de cursus mee naar huis.
De cursus is inclusief lunch die we in een restaurantje op loopafstand van het cursuslokaal gebruiken.
De cursussen worden op diverse plaatsen in het land gepland. Een cursus gaat op een locatie door als er zich minimaal 3 mensen voor die locatie inschrijven. Als er inschrijvingen voor verschillende locaties zijn gaat de cursus door op onze hoofdlocatie is Houten net onder Utrecht. Een cursus op onze hoofdlocatie gaat ook door bij 2 inschrijvingen en regelmatig ook bij 1 inschrijving. Overigens doen we ook cursussen op de locatie van de klant als men daar prijs op stelt.
Na afloop van iedere cursus worden de deelnemers verzocht de cursus te evalueren ten aanzien van cursusinhoud, cursusmateriaal, trainer en locatie. Het evaluatie formulier staat op https://www.klantenvertellen.nl/reviews/1039545/spiraltrain. De evaluaties van voorgaande deelnemers en voorgaande cursussen kunnen daar ook worden teruggevonden.
De intellectuele eigendomsrechten van de gepubliceerde cursus inhoud, ook wel aangeduid als infosheet, behoren toe aan SpiralTrain. Het is niet toegestaan de cursusinformatie, de infosheet, te publiceren in schiftelijke dan wel digitale vorm zonder de uitdrukkelijke toestemming van SpiralTrain. Onder de cursus inhoud dient te worden verstaan de beschrijving van de cursus inhoud in zinnen alsmede de indeling van de cursus in modules en onderwerpen in de modules.