- Leren door doen
- Trainers met praktijkervaring
- Klassikale trainingen
- Gedetailleerd cursusmateriaal
- Duidelijke inhoudsbeschrijving
- Maatwerk inhoud mogelijk
- Trainingen die doorgaan
- Kleine groepen
Deze cursus is bestemd voor iedereen die VBA, Visual Basic for Applications, en het DAO object model van Access wil leren om functionaliteit toe te voegen aan formulieren, rapporten en databases.
Kennis van en ervaring met Access is vereist om aan deze cursus te kunnen deelnemen. Ervaring met programmeren is bevorderlijk voor een goede begripsvorming.
De theorie wordt behandeld aan de hand van presentatie slides. Demo’s zorgen voor verduidelijking van de concepten. De theorie wordt afgewisseld met praktische oefeningen. De cursustijden zijn van 9.30 tot 16.30.
De deelnemers krijgen na het goed doorlopen van de cursus een officieel certificaat Access Programmeren met VBA.
In de cursus Access Programmeren met VBA leert u de Microsoft Access Database van extra functionaliteit te voorzien met Visual Basic for Applications (VBA). Access is een relationele database applicatie die onderdeel is van het Microsoft Office pakket. Access gebruikt een grafische interface, waardoor het mogelijk is voor weinig gevorderde gebruikers om een database te bouwen. Access bevat tevens functionaliteit om een frontend te bouwen. Met VBA kun je echter nog meer functionaliteit aan Access toevoegen.
De cursus VBA Access Programmeren gaat van start met een bespreking van de VBA Editor, het invoeren van code en het stapsgewijs uitvoeren van de code met de debugger.
Vervolgens wordt ingegaan op de syntax van VBA met variabelen, operatoren, procedures, functies, parameters, objecten en modules.
Ook wordt behandeld hoe sturing kan worden gegeven aan de uitvoer van de code middels if en else statements, select clausules en for loops. Ook worden dan arrays aan de orde gesteld.
Events worden gegenereerd door user interactie zoals het op knoppen drukken of het invoeren van commando's via het keyboard. Deze events zijn belangrijk zijn voor het aansturen van Access en worden behandeld.
Bovendien wordt aandacht besteed aan hoe je formulieren en rapporten meer functionaliteit kunt geven met VBA Access.
Tenslotte wordt ingegaan op het Data Access Object model (DAO) en de properties en functies daarvan. Met DAO en VBA kan uit een willekeurige Access database informatie worden opgevraagd en kunnen de gegevens gesorteerd en gefilterd worden. Met DAO is het ook mogelijk om vanuit Word en Excel met VBA Access databases te benaderen.
Module 1 : VBA Intro |
Module 2 : VBA Syntax |
Module 3 : Control flow |
Visual Basic Editor Programmeren in VBA Entering code VBA Code Statements Comments Stapsgewijs uitvoeren Breakpoints Debuggen |
Variabelen Constanten Operatoren Parameters Argumenten Procedures Functies Modules Objecten |
If Statements Else Statements If Then Else Select case For Next Do Loop Arrays in VBA Multidimensionale arrays Dynamische array declareren |
Module 4 : Events |
Module 5 : Formulieren |
Module 6 : DAO |
Wat zijn Events Soorten events Reageren op events Events afhandelen Event functies Domein functies MsgBox in VBA |
Formulieren Koppelen aan gegevens Autolookup queries gebruiken Formulieren synchroniseren Besturingselementen en velden Berekende queryvelden gebruiken Opdrachten van Access |
Wat is DAO Data Access Objects Informatie zoeken Werkgroepen Record sets Word Database Access Excel Database Access |
Al onze cursussen zijn klassikale cursussen waarbij de cursisten aan de hand van een ervaren trainer met diepgaande materie kennis door de stof worden geleid. Theorie wordt steeds afgewisseld met oefeningen.
We doen ook maatwerk en passen dan de cursusinhoud aan op uw wensen. Op verzoek gaan we ook in op uw praktijkcases.
De cursustijden zijn in pricipe van 9.30 tot 16.30. Maar we zijn hierin flexibel. Soms moeten mensen namelijk kinderen naar de opvang brengen of halen en komen andere tijden hun beter uit. In goed overleg kunnen we dan andere cursustijden afspreken.
Wij zorgen voor de computers waarop de cursus gehouden kan worden. Op deze computer is de voor de cursus benodigde software al geinstalleerd. U hoeft geen laptop mee te nemen om aan de cursus te kunnen deelnemen. Als u liever op uw eigen laptop werkt kunt u hem desgewenst meenemen. De benodigde software wordt dan aan het begin van de cursus geinstalleerd.
Onze cursussen worden over het algemeen gegeven met Open Source software zoals Eclipse, IntelliJ, Tomcat, Pycharm, Anaconda en Netbeans. Het digitale cursusmateriaal krijgt u na de cursus mee naar huis.
De cursus is inclusief lunch die we in een restaurantje op loopafstand van het cursuslokaal gebruiken.
De cursussen worden op diverse plaatsen in het land gepland. Een cursus gaat op een locatie door als er zich minimaal 3 mensen voor die locatie inschrijven. Als er inschrijvingen voor verschillende locaties zijn gaat de cursus door op onze hoofdlocatie is Houten net onder Utrecht. Een cursus op onze hoofdlocatie gaat ook door bij 2 inschrijvingen en regelmatig ook bij 1 inschrijving. Overigens doen we ook cursussen op de locatie van de klant als men daar prijs op stelt.
De intellectuele eigendomsrechten van de gepubliceerde cursus inhoud, ook wel aangeduid als infosheet, behoren toe aan SpiralTrain. Het is niet toegestaan de cursusinformatie, de infosheet, te publiceren in schiftelijke dan wel digitale vorm zonder de uitdrukkelijke toestemming van SpiralTrain. Onder de cursus inhoud dient te worden verstaan de beschrijving van de cursus inhoud in zinnen alsmede de indeling van de cursus in modules en onderwerpen in de modules.