- Leren door doen
- Trainers met praktijkervaring
- Klassikale trainingen
- Gedetailleerd cursusmateriaal
- Duidelijke inhoudsbeschrijving
- Maatwerk inhoud mogelijk
- Trainingen die doorgaan
- Kleine groepen
In de cursus Word Programmeren met VBA komt aan de orde hoe VBA, Visual Basic for Applications, kan worden gebruikt om sjablonen en macro's in Word te schrijven en daarmee in Word te programmeren met VBA. Word is onderdeel van de Office suite van Microsoft heeft en heeft een ingebouwd object model dat benaderd kan worden met VBA.
De cursus Word Programmeren met VBA gaat van start met hoe je sjablonen in Word kunt maken waarin zelf gemaakte dialoog vensters, dynamische menu's en werkbalken worden gebruikt. Aandacht wordt besteed aan de achterliggende VBA Word code.
Vervolgens komt de syntax van de VBA taal aan de orde waarbij statements, variabelen en control flow constructies worden besproken. Met name wordt ingegaan op die onderdelen van VBA Word die belangrijk zijn voor het aansturen van Word.
Een belangrijk onderdeel van de cursus betreft het gebruik van functies en procedures in Word. De deelnemers leren daarbij ook hoe ze deze zelf kunnen schrijven om ze vervolgens vanuit VBA code te kunnen aanroepen.
Ook wordt ingegaan op het zogenaamde Word Object model en de properties en functies daarvan waarmee Word bestuurd kan worden.
Verder kom aan de orde hoe databases vanuit Word benaderd kunnen worden met het DAO, Data Access Objects, object model.
En tenslotte is er aandacht voor events en de afhandeling daarvan. Na het doorlopen van deze cursus zijn de deelnemers in staat Word sjablonen, die volledig zijn toegespitst op de eigen huisstijl, te maken en te onderhouden.
Â
Deze cursus is bedoeld voor personen die willen leren om sjablonen in Word te schrijven en met VBA de invoer van invulformulieren willen sturen.
Om aan deze cursus deel te kunnen nemen is een goede kennis van sjablonen in Word en hoe in Word wordt omgegaan met met tekst, alinea's en secties vereist.
De theorie wordt behandeld aan de hand van presentatie slides. Illustratieve demo’s zorgen voor verdere verduidelijking van de concepten. De theorie wordt afgewisseld met praktische oefeningen. De cursustijden zijn van 9.30 tot 16.30.
De deelnemers krijgen na het goed doorlopen van de cursus een officieel certificaat Word Programmeren met VBA.
Module 1 : VBA in Word |
Module 2 : VBA Syntax |
Module 3 : Control flow |
Sjablonen in Word Soorten sjablonen Macro's opnemen en afspelen Visual Basic Editor Programmeren in VBA Entering code VBA Code Statements Comments Interactie met de gebruiker Messagebox en Inputbox |
Variabelen Constanten Declaraties Data Types Modules Objecten Stapsgewijs uitvoeren Breakpoints Debuggen Syntaxfouten Foutafhandeling |
Selecties If Statements Else Statements If Then Else Select case Iteraties For Next Do Loop With end with Arrays in VBA Array Indexes |
Module 4 : Functies |
Module 5 : Word Object Model |
Module 6 : Events |
Wat zijn functies? Parameters Argumenten Functies vinden Functies definiëren Formulieren Gebruikers interface maken Dialoogvensters maken Cursor aansturen |
Word objecten Object model Documenten Paragrafen Secties Bladwijzers Range Object Data Access Objects Word Database Access |
Wat zijn Events Soorten events Reageren op events Events afhandelen Events uitschakelen Event functies Applicatie events Window events Domein functies |
Al onze cursussen zijn klassikale cursussen waarbij de cursisten aan de hand van een ervaren trainer met diepgaande materie kennis door de stof worden geleid. Theorie wordt steeds afgewisseld met oefeningen.
We doen ook maatwerk en passen dan de cursusinhoud aan op uw wensen. Op verzoek gaan we ook in op uw praktijkcases.
De cursustijden zijn in pricipe van 9.30 tot 16.30. Maar we zijn hierin flexibel. Soms moeten mensen namelijk kinderen naar de opvang brengen of halen en komen andere tijden hun beter uit. In goed overleg kunnen we dan andere cursustijden afspreken.
Wij zorgen voor de computers waarop de cursus gehouden kan worden. Op deze computer is de voor de cursus benodigde software al geinstalleerd. U hoeft geen laptop mee te nemen om aan de cursus te kunnen deelnemen. Als u liever op uw eigen laptop werkt kunt u hem desgewenst meenemen. De benodigde software wordt dan aan het begin van de cursus geinstalleerd.
Onze cursussen worden over het algemeen gegeven met Open Source software zoals Eclipse, IntelliJ, Tomcat, Pycharm, Anaconda en Netbeans. Het digitale cursusmateriaal krijgt u na de cursus mee naar huis.
De cursus is inclusief lunch die we in een restaurantje op loopafstand van het cursuslokaal gebruiken.
De cursussen worden op diverse plaatsen in het land gepland. Een cursus gaat op een locatie door als er zich minimaal 3 mensen voor die locatie inschrijven. Als er inschrijvingen voor verschillende locaties zijn gaat de cursus door op onze hoofdlocatie is Houten net onder Utrecht. Een cursus op onze hoofdlocatie gaat ook door bij 2 inschrijvingen en regelmatig ook bij 1 inschrijving. Overigens doen we ook cursussen op de locatie van de klant als men daar prijs op stelt.
Na afloop van iedere cursus worden de deelnemers verzocht de cursus te evalueren ten aanzien van cursusinhoud, cursusmateriaal, trainer en locatie. Het evaluatie formulier staat op https://www.klantenvertellen.nl/reviews/1039545/spiraltrain. De evaluaties van voorgaande deelnemers en voorgaande cursussen kunnen daar ook worden teruggevonden.
De intellectuele eigendomsrechten van de gepubliceerde cursus inhoud, ook wel aangeduid als infosheet, behoren toe aan SpiralTrain. Het is niet toegestaan de cursusinformatie, de infosheet, te publiceren in schiftelijke dan wel digitale vorm zonder de uitdrukkelijke toestemming van SpiralTrain. Onder de cursus inhoud dient te worden verstaan de beschrijving van de cursus inhoud in zinnen alsmede de indeling van de cursus in modules en onderwerpen in de modules.