- Leren door doen
- Trainers met praktijkervaring
- Klassikale trainingen
- Gedetailleerd cursusmateriaal
- Duidelijke inhoudsbeschrijving
- Maatwerk inhoud mogelijk
- Trainingen die doorgaan
- Kleine groepen
In de cursus Cucumber Acceptatie Testen van SpiralTrain komt aan de orde hoe Cucumber in combinatie met de scenario taal Gherkin kan worden gebruikt voor het schrijven van de specificaties voor geautomatiseerde acceptatie tests. De training is gebaseerd op de meest recente release van Cucumber. De deelnemers leren hoe ze effectieve acceptatietests kunnen opstellen en uitvoeren.
In de cursus Cucumber Acceptatie Testen leer je hoe je de Cucumber tool inzet voor Behavior Driven Development. Cucumber stelt je in staat om testscenario's in overleg met de klant en eindgebruiker in gewone mensen taal op te stellen. Deze scenario's zijn ook gericht op developers en dienen als input voor de generatie van geautomatiseerde testscripts in een programmeertaal en testframework.
Tijdens de cursus Cucumber Acceptatie Testen wordt er uitgebreid aandacht besteed aan het opstellen van Feature files. Je leert de syntax van de specificatietaal Gherkin en hoe je een template file voor de step definitions creëert. Diverse configuratieopties van Cucumber komen ook aan bod, zodat je een goed begrip krijgt van de mogelijkheden.
Daarnaast wordt er ingegaan op Data Driven testing met Cucumber en het parameteriseren van tests. Je ontdekt hoe je hooks kunt aanbrengen die voor, na of tijdens een teststep uitgevoerd worden. Deze technieken zijn essentieel voor het optimaliseren van je testprocessen.
In de cursus Cucumber Acceptatie Testen besteden we ook aandacht aan Cucumber tags, de Cucumber expression language en de integratie met het JUnit Test Framework. Dit helpt je om je tests beter te organiseren en te structureren, wat de leesbaarheid en onderhoudbaarheid ten goede komt.
De cursus Cucumber Acceptatie Testen wordt voornamelijk uitgevoerd met Java als programmeertaal en Maven voor het binnenhalen van Cucumber en JUnit dependencies. Op verzoek kan de cursus ook met Ruby en RSpec worden uitgevoerd. Voor meer informatie over Cucumber kun je de officiële site bezoeken: Cucumber.
De cursus Acceptatie Testen met Cucumber is bedoeld voor testers, developers en anderen die Cucumber en Gherkin willen gebruiken voor de specificatie van geautomatiseerde testen.
Ervaring met testen is vereist. Ervaring met basisprincipes van programmeren wordt aanbevolen, maar is niet strikt noodzakelijk.
De theorie wordt uitgelegd aan de hand van presentaties en demo's. Een aantal scenario's worden ontwikkeld als oefeningen. Theorie en praktijk worden afgewisseld. De cursustijden zijn van 9.30 tot 16.30 uur.
De deelnemers krijgen na het goed doorlopen van de cursus een officieel certificaat Acceptatie Testen met Cucumber.
Module 1 : Cucumber Intro |
Module 2 : Gherkin Keywords |
Module 3 : Step Definitions |
|
Test Driven Development Steps in TDD What is BDD? BDD’s Evolution BDD Second generation User Stories Scenarios BDD Tools Cucumber Features Scenarios |
What is Gherkin? Gherkin Syntax Feature Files Gherkin Keywords Feature Keyword Background Keyword Scenario Keyword Given and When Keyword Then and And Keyword But Keyword * Keyword |
Step Definitions Step Definition File Step Template Automation Script Step Implementation Cucumber Options dryRun Option monochrome Option features Option glue Option format Option |
Module 4 : Data Driven Testing |
Module 5 : Cucumber Hooks |
Module 6 : Cucumber Tags |
|
Parameterization Scenario Outline Executing Examples Data Tables Raw Methods Maps in Data Tables Test Step Implementation Matching Steps Failed Steps |
What are hooks? Scenario Hooks Before Hook After Hook Lambda Style Around Hook Step Hooks BeforeStep and AfterStep Tagged Hooks |
What are Tags? Scenario Subset Scoping Hooks Tag Placement Tag Inheritance Tag Expressions Run Scenario Subset Ignoring Scenarios Tags for Documentation |
Module 7 : Cucumber Expressions |
Module 8 : JUnit Integration |
|
|
Comparison to Regular Expressions Parameter Types Built-in Parameter Types int and float word and string anonymous Custom Parameter Types Optional text Alternative Text Escaping |
What is JUnit? JUnit Integration Assert Statements Assert Class Fixtures Annotations Test Suites Suite in Suite Suite TestRunner Parameterized Tests |